Багато людей, хто стикався з MLM-проектами, помилково рахують Мережевий Маркетинг або MLM (Multilevel Marketing) – фінансовою пірамідою. У Вікіпедії написано, що Мережевий маркетинг (чи багаторівневий маркетинг; англ. multilevel marketing, MLM) – концепція реалізації товарів і послуг, грунтована на створенні мережі незалежних дистриб’юторів (збутових агентів), кожен з яких, окрім збуту продукції, також має право на залучення партнерів, що мають аналогічні права.
За своєю суттю, мережевий маркетинг – це спосіб поширення товарів і послуг відносно незалежними розповсюджувачами або дистриб’юторами.
Завдяки незалежності дистриб’юторів можливості заробітку теоретично не обмежені. Тому заробіток за допомогою мережевого маркетингу обріс величезною кількістю міфів.

МІФИ про мережевий маркетинг

Міф 1:  МЛМ – це шахрайство або фінансові піраміди

Такий міф виник на основі того, що багато пірамід стали маскуватися під MLM- проекти. Слід чітко розрізняти: мережевий маркетинг – це бізнес, а піраміда – шахрайство і обман.
Як же можна відрізнити справжню MLM – компанію від піраміди?
По-перше, в МЛМ компанії вступний внесок 20$, 40$, а то і взагалі безкоштовна реєстрація ( у піраміді заробіток йде від вступних внесків новоприбулих членів)
По-друге, є реальний продукт для просування (у фінансовій піраміді – продукт відсутній).
По-третє, в МЛМ – компаніях є офіційна реєстрація, сертифікати на продукт, навчання, особове зростання ( усе це у фінансовій піраміді відсутнє).

МІФ 2: В мережевому бізнесі необхідно багато ходити і продавати

Багато людей думають, що в мережевому бізнесі треба ходити і продавати . Зараз це не має відношення до мережевого бізнесу. Треба погодитися з тим, що у будь-якому бізнесі треба продавати. І в мережевому теж ! Є бізнес – є продажі. У мережевому маркетингу ми отримуємо доход з товарообігу. Є товарообіг – є доход. Немає товарообігу – немає доходу. Якщо ти хочеш щось тут заробити, то має бути товарообіг.
Ті дистрибютори, які займаються тільки продажами продукції або послуг, великих результатів у бізнесі не досягають. Великі результати виходять з великих об’ємів продажів (з великого товарообігу), а великі об’єми продажів – із створення дистриб’юторської мережі.
Важливо сказати, що мережевий бізнес є присутнім в житті кожного з нас. Не вірите? Тоді дайте відповідь собі будь-ласка на питання:
Рекомендуєте ви своїм родичам чи знайомим вподобані вами книги, фільми, хорошу послугу чи магазин?

Якщо си відповіли позитивно (а це точно так), то ви створюєте споживчу мережу. Тільки різниця в тому, що за ці рекомендації вам ніхто нічого не платить ! А в мережевому бізнесі за це можна отримувати хороший стабільний дохід. Тому що мережевий бізнес – це бізнес рекомендацій.

Організаційне консультування

Забезпечує організаціям ряд очевидних вигод. Дозволяють відрізняти нормальні проблеми, з якими організація може впоратися своїми силами, від аномальних проблем, що вимагають втручання ззовні. Крім того знання свого положення дозволяє організаціям використовувати превентивні заходи для того, щоб пом’якшити очікувані проблеми або уникнути їх зовсім.

МІФ 3: В мережевому бізнесі успіхів досягають лише ті, хто прийшов першим

На сьогодні мережевому бізнесу (у країнах колишнього СНД) – 24 рік. За цей час на наш ринок прийшло багато нових компаній з різними продуктами і послугами, різними маркетинг планами, різними можливостями розвитку і отримання доходу. І достатня кількість людей має в мережевому серйозний бізнес і отримують стабільний дохід понад 5 000 в місяць. І не усі з них прийшли в мережевий бізнес 24 роки тому.
У мережевому бізнесі успіху домагаються не ті, хто прийшов першим, а ті, хто почав перший правильно діяти і реалізовувати знання, використати техніки, правила і структуру побудови бізнесу. Успішними стали ті, хто працює по системі.
У багатьох людей, які тільки починають свій шлях в мережевому бізнесі чомусь немає часу для того, щоб вникнути в тонкощі цього бізнесу, вивчити правила і техніку для створення успішного бізнесу ( як запрошувати людей, як проводити різні зустрічі, як знайти і виховати лідера і так далі). А це насправді це дуже важливо. Адже не можна навчитися варити борщ, якщо ти не знаєш які продукти потрібні для його приготування і в якій послідовності потрібне класти ці продукти в каструлю.
Тому успішним в мережевому бізнесі може стати кожен хто готовий вкладати час у свій розвиток, навчаня технікам і правилам успішного ведення бізнесу.

МІФ 4: В мережевому бізнесі можна швидко розбагатіти

Виникає питання :швидко – це як ? Ті, хто швидко в МЛМ – компаніях стають успішними – ці люди мали досвід створення команд в інших компаніях або приходять в МЛМ – компанію зі своїми ключовими партнерами (з минулого МЛМ – бізнесу) і великими структурами.
У інших, хто прийшов в мережевий бізнес без досвіду, розуміння, знань і віри, час йде не на побудови бізнесу, а на вивчення основ і правил бізнесу ( правильні дії, мотивація, як продавати, як навчати і так далі). Можна швидко вивчити правила і застосовувати їх на практиці, постійно тренуватися (2-5 років), тоді успіх буде швидший. Хтось і за 5 років нічого не досягне. Час досягнення результату у усіх різне. Багатство не відбувається раптом ! Багатство – це айсберг, верхівка.
А якщо подивитися вниз, в глибину – це шлях людей, які вибрали для себе успіх, це їх зусилля, тренування  і перешкоди (вони є у кожного!), підвищення професіоналізму.
Мережевий маркетинг – дивовижний бізнес. Він допомагає багатьом людям не потрапити в порочний круг скаженої гонки за багатством і успіхом і уникнути стресів. У мережевому маркетингу тільки оптимісти досягають успіху.

МІФ 5 : В мережевому бізнесі багато не запрацюєш.

Цей міф придумали ті люди, які пробували запрацювати за допомогою мережевого маркетингу, але з яких-небудь причин не змогли здійснити задумане, не досягли результату. А чому? Це відбувається тому, що ці люди не знайшли часу, щоб розібратися в мережевому маркетингу, вивчити правила цього бізнесу. Вони зупиняються, а деякі, ще гірше, кидають бізнес, перестают діяти і тренуватися, йдуть в інші компанії, а там відбувається теж саме.
Коли людина набиває шишки, потрібно зупинитися лише для того, щоб повернутися на пару кроків назад і розібратися в правилах і техніці та почати знову тренуватися. У мережевому маркетингу можна заробляти багато. А для цього потрібно:

– вчитися
– практикуватися
– удосконалюватися
– вчитися у інших людей, які вже досягли успіху
– аналізувати і діяти далі.

МІФ 6 : В мережевий бізнес йдуть ті, хто не відбувся в житті

У мережевий бізнес приходять люди з різними потребами і бажаннями, з різним матеральным забезпеченням. У цей бізнес приходять і успішні люди, які мають свій бізнес. Хтось приходить в мережевий бізнес, щоб “позбавитись від” чогось і таких,  хто “прагне до” чогось.
Мережевий маркетинг – це як би трамплін до іншого життя, яке ви самі для себе вибираєте.

One thought on “Що таке МЛМ? Міфи про мережевий бізнес”

  1. Автори підняли важливу тему. Про мережевий маркетинг жоден прочитаний матеріал буде корисним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.