Одного разу султан запитав Ходжу Насреддіна:
– Про тебе говорять дуже цікаві речі, ніби ти володієш потаємними знаннями. Якщо ти не доведеш мені цього, я накажу тебе повісити!
— О мій султане, — відповів Ходжа, — деколи до мене приходить просвітління і я можу бачити золотих птахів у небі та демонів підземного царства.
Тоді султан запитав його:
— Ходжа Насреддін, як же ти можеш бачити це?
— З переляку! У страху очі великі! — відповів смиренно Ходжа Насреддін.

Це, звичайно, анекдот, але… В будь-яких екстремальних випадках у нас можуть проявитись надзвичайні ЗДІБНОСТІ, про які ми навіть не здогадувались.

Так що таке «інтуїція» і як вона нам може стати у пригоді?

Інтуїція — це шосте чуття (їх існує п’ять — слух, зір, смак, нюх і дотик). Але якщо ці п’ять чуттів у нас працюють, то інтуїція відкривається не часто і переважно в екстремальних умовах. Але її можливо тренувати! Вірніше сказати — відновлювати, тому що наша інтуїція заглушена нескінченим потоком ДУМОК, ЯКІ НАС ДУМАЮТЬ! Я не помилився — вони дійсно «нас думають»! Думки керують нашою психікою, душею, тілом і тримають їх в напрузі. Ось ця напруга і не дає нам відчувати інтуїцію! (так і не дає нам діяти в єдиному правильному керунку).

Тренувати інтуїцію не складно, таємниці тут ніякої не існує, але…

Спочатку необхідно пропрацювати себе і завдання полягає в тому, щоб на деякий час припинити внутрішній діалог і навчитися відчувати, навчитися відрізняти відчуття, буквально — «слухати своє серце»!
Що означає «слухати своє серце»? За щільною стіною думок, які нескінченним потоком захоплюють нас ми не чуємо самі себе. Кажуть, що молитва — це коли ми звертаємось до Бога, а медитація — це коли Бог звертається до нас, але ми не чуємо його! Ми зайняті, дуже зайняті!

Інтуїція існує незалежно від того, користуємося ми нею, чи навіть не підозрюємо про її існування. Тобто вона є і була завжди. Це ніби вернутись додому, но на цей шлях йде все життя! Ми, глибоко в душі прагнемо вернутись, але суєта, думки, чужі та нав’язані бажання роблять свою справу.

І ще ми дуже боїмося повернення! Ми боїмося зустрічі з самим собою, боїмося заглянути в свою душу! Саме з цього і потрібно починати, а не з вправ. Потрібно розібратись в собі, вибрати весь мотлох, який ви так довго збирали. Без цього не буде ні сил, ні здоров’я і ніякої інтуїції. Тому і бажано практикувати і йогу, і медитацію і вчитися так жити. Саме з цього і починається шлях самопізнання і починається тренування інтуїції!

Декілька слів про методи.

Починати потрібно з розслаблення! Так! А це не так просто, як здається! Для повноцінного розслаблення виконується комплекси вправ і пранаям, які дають можливість розслабитись. Коли вже такого рівня буде досягнуто, появляється можливість медитувати (виконувати спеціальні медитативні вправи для проявлення інтуїції).
Для того, щоб не заблукати на цьому шляху потрібен наставник, який практикує! Не бажано на початках займатись самостійно!


Тому я не буду описувати одну з вправ, а тільки скажу про неї. Ця вправа називається «Капалабхаті», що з санскриту перекладається — «Сяюча голова» і це пранаяма (дихальна вправа). Освоювати її потрібно тільки під наглядом досвідченого інструктора!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.