Великий обсяг інформації та швидкий темп життя не залишають можливості довго концентруватися на одній справі. Зазвичай неуважність – це тимчасовий фактор і відбувається він під впливом зовнішніх обставин. Важко зосередитися, коли ви чимось схвильовані та нервуєте, коли відчуваєте сильні бажання, відволікаючись від роботи, коли занадто напружені або втомилися, коли ви ще не обміркували важливу проблему, а думки про розв’язання цієї проблеми лізуть вам в голову …

Чому в один час легше зосередитися, а в інший це зробити складніше?

Наприклад, вранці, як правило, зосередитись завжди легше ніж ввечері. Це тому, що вранці голова ще не забита якимись думками та турботами, і тому від певної діяльності нічого не відволікає. А протягом дня мозок обробляє багато різної інформації, і якщо якась з них залишається «необробленою», то думки та переживання будуть постійно відволікати вас від іншого заняття. Тому ви не зможете сконцентруватися на якомусь процесі, якщо у вашій голові існує безліч необробленої інформації, пригнічених емоцій, різних проблем, яким ви не приділили достатньо уваги або не завершилися.

В наш час (час швидких змін і великої кількості інформації) не дивно, що люди різко перескакують з одного процесу на інший, рідко залишаються наодинці з самими собою та мало відпочивають, що і є проблемою. Вони отримують багато інформації, і мозок не встигає її “опрацьовувати”, тому що йому просто не вистачає часу.

Тому частіше робіть перерви в роботі, під час яких намагайтеся нічим не займатися. Не обов’язково потрібно цілеспрямовано викликати якісь думки, які ви хочете. Просто розслабтеся. Думки, які ваш мозок хоче обміркувати і, які, згодом можуть створити вам проблеми з концентрацією уваги прийдуть до вас самі.

Якщо ви будете просто гнати від себе ці думки, вони повернуться і можуть стати ще більш надокучливими. Замість цього просто поспостерігайте за ними і намагайтеся при цьому менше думати про щось і щось представляти. Приділіть їм трохи часу та уваги (не потрібно приділяти надто багато часу, інакше у вас не буде часу на інші справи) і тоді вони самі й підуть.

Звичайно, легко позбутися від думок, якщо, наприклад, ви живете десь в безлюдному місці без телевізора та інтернету, не спілкуєтеся з великою кількістю людей, не маєте велику кількість турбот і планів. Але в сучасних умовах – це зробити не так просто.

Замість того, щоб відпочивати, починаємо заходити в соціальні мережі, дивитися телевізор, зависати в смартфонах… Ми далі мозку даємо зайву інформацію та емоції. Мозку треба відпочивати, але він чомусь цього не завжди хоче.

Наш розум постійно на щось відволікається, особливо в умовах присутності зовнішніх подразників. Тому, щоб цього не відбувалося, позбавляйтеся від подразників.

У такі моменти, краще відірватися від діяльності, яка вас «затягує». Якщо ви, наприклад, сидите біля комп’ютера – відійдіть від нього, пройдіться, зробіть фізичні вправи, глибоко подихайте, дайте мозку заспокоїтися. Також медитація дасть відмінну можливість мозку «переварити» величезний масив вражень.

Давайте своєму мозку обробити інформацію, прожити емоцію і вже після цього знову приступайте до роботи або навчання. Вам буде набагато легше сконцентруватися.

Важливо зберігати усвідомленість що ви відволікаєтеся і спокійно повертати увагу в вихідну точку. Не сваріть себе за те, що у вас не виходить зосередитися. Для цього потрібно терпіння. Не кидайте свою справу відразу, якщо у вас не виходить зосередитися. Увага приходить з часом.

Концентруйтеся на одному завданню

Відомо, що коли людина виконує кілька завдань одночасно, то вони виконуються повільніше і менш ефективно, ніж тоді, коли вони б виконувалися окремо. Тому помилково думати, що якщо ви будете робити кілька справ одночасно, то ви зробите їх швидше і краще. Наприклад, часто відволікаєтеся на спілкування в соціальних мережах чи розмовляєте по телефону під час керування автомобілем. Все це розфокусовує увагу.

Людям, які часто практикують займатись декількома справами одночасно або постійно перемикатися зі справи на справу, складно концентруватися на якомусь одному процесі тривалий час. Причому і відпочивати їм теж не завжди вдається – звичка чимось заповнити свій час.

Концентрація уваги це просто справа звички, дисципліни та сили волі. Привчайте свій розум не відволікатися. Тренуйтеся утримувати увагу на одному процесі, постійно зберігаючи усвідомленість, що ви робите.

Чим більше розслаблені ваші тіло і розум, тим простіше вам утримати увагу на якійсь одній речі. Напруга, втома, сильні емоції (стрес) заважають концентрації.
Відчуваючи втому, краще трохи відпочити і прийти в себе, і вже тоді приступити до роботи, ніж почати її раніше і постійно відволікатися. Якщо ви витратите трохи часу на те, щоб розслабитися, в результаті ви зробите роботу швидше і продуктивніше.

Увагу не тільки потрібно розвивати, її ще потрібно підтримувати, створюючи для цього сприятливі умови.

Важливо! Ніякі вправи на концентрацію уваги не принесуть вам багато користі, якщо ви будете щодня перенасичувати свій мозок інформацією, не давати собі відпочивати.

Концентрація уваги дозволить не відволікатися і досягати довгострокових цілей. Вона допоможе усвідомлювати свої емоції та глибше їх розуміти. Вона зробить вас здатним мислити в перспективі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.