Що таке УСПІХ?
Що вкладаємо ми в це поняття?
Кількість грошей, “літаків, пароплавів”?
Карколомна кар’єра?
Щось ще?

Успіх – це, скоріше, зовнішній атрибут. Є певні критерії, за якими оточуючі визначають успішна людина чи ні. Назвемо деякі з них:
– гроші,
– влада,
– кар’єра …
Як підсумок – визнання успішності. Іншими словами, успішна ви людина чи ні, визначають оточуючі. Тоді формулу успіху можна визначити так:

Ваша готовність досягати + визнання оточуючими вашого досягнення як успішного
= Ви УСПІШНА ЛЮДИНА

Отже, одна з складових – готовність досягати. Це точно про те, щоб діяти.
Що потрібно, щоб діяти?
І знову є безліч рецептів про мотивацію, про “свої і чужі” цілі і т.д. Можемо вас засмутити – універсальних рецептів немає.

Ми в своїй діяльності спілкуємося і працюємо з успішними людьми, людьми, які створили бізнеси, підняли капітали. Ми знаємо, як вони домагалися успіху. Це завжди якась внутрішня, абсолютно унікальна історія. Для когось стати успішним – це можливість довести сім’ї, світові, собі, що він може, що він здатний досягати. Хтось втілює в життя заповітну мрію. Хтось з дитинства звик до дисципліни: не заморочується питанням, чи справжня ціль, “моя чи не моя” справа, а просто день у день крок за кроком просувається до мети. І всі ці люди дійсно успішні.

А як ви досягли або досягаєте успіху? Що вами керує? Підтримуючи внутрішні мотиви, ви отримуєте свій унікальний шлях до успіху.

Тепер кілька слів про другу складову успіху – визнання досягнень успішними. Якщо Вас визначили УСПІШНОЮ ЛЮДИНОЮ, то доведеться відповідати. І тут починається найцікавіше. Статус успішності потрібно підтримувати, йому потрібно відповідати. І це про зустріч з скінченністю. Кожен день стоїть одне й те ж саме питання: “Що буде, якщо …?” (Якщо помилюся, якщо не виправдаю очікувань, якщо настане криза, і безліч інших “якщо”). Цей вантаж “якщо” доводиться нести, доводиться нести відповідальність за те, що відбувається навколо. Тут багато внутрішньої напруги. І звернутися за підтримкою складно, та й, звичайно, нема до кого. Адже, якщо ви успішна людина, то за опорами йдуть до вас, і у вас немає можливості проявити слабину, не виправдати очікування. І це про самотність. Трохи сумно виходить, чи не так? Тут легко можна втратити сенс просування до успіху. Будь-яка важлива річ в житті має свою ціну. І, щоб знаходити смисли, бачити цілі і досягати їх, доведеться чимось пожертвувати. На які жертви ви готові піти, щоб досягти успіху? Яку боротьбу ви готові вести, щоб досягти ваших цілей?

Може, саме тому успішних людей не так багато, може, саме це несвідомо зупиняє багатьох від досягнення успіху? Досягають тільки ті, у кого є сили зустрічатися зі скінченністю, відповідальністю, самотністю, усвідомленістю! А Ви готові ризикнути? ..

“Якщо це моє життя, то це буде означати, що мені доведеться жити самостійно” – це справжній показник для людини, яка прагне прожити життя з ціллю і сенсом (смислом). Це перевірена часом істина – ніхто ніколи не зможе прожити життя за вас. Ви повинні знайти сенс і ціль життя самостійно. Ніхто інший не має потенціалу, щоб зробити це за вас.

Валерій Грищук
Римма Грищук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.