Задачі на рух.

1. Собака погнався за лисицею, що знаходилась від нього на відстані 450 м.
Через скільки хвилин собака наздожене лисицю, якщо лисиця пробігає за хвилину 325 м, а собака – 350 м?

2. З двох пунктів одночасно вийшли два пішоходи. Перший пішохід, що йде зі швидкістю 6 км/год, через 5 год наздогнав другого, який ішов зі швидкістю 4 км/год. Яка відстань між пішоходами була спочатку?

3. Одночасно з одного пункту в протилежних напрямах вийшли два пішоходи. Один із них ішов зі швидкістю 6 км/год. Через 3 год пішоходи віддалилися один від одного на 30 км. Яка швидкість другого пішохода?

4. Відстань між двома пунктами 315 км, із цих пунктів одночасно назустріч одна одній виїхали дві автомашини. Швидкість однієї з них 50 км/год, а швидкість другої 55 км/год. Через скільки годин автомашини зустрінуться?

5. З міста в село виїхав велосипедист. Він їхав зі швидкістю 15 км/год. Одночасно з ним із села в місто виїхав вершник. Швидкість його руху – 12 км/год. Вони зустрілися через 2 год. Хто з них був далі від міста?

6. Швидкий потяг з міста А до міста B ішов без зупинок. Швидкість його 75 км/год. Другий потяг вийшов йому назустріч із міста В і також ішов без зупинок зі швидкістю 60 км/год. Яка відстань між потягами буде за 1 годину до їх зустрічі?

7. Два велосипедисти, відстань між яким 120 км, їхали назустріч один одному з однаковою швидкістю. Яка швидкість кожного велосипедиста, якщо вони зустрілися через 5 год?

8. Два товарні потяги, завдовжки 240 м кожний, їдуть назустріч один одному зі швидкістю 20 м/с. Скільки секунд мине від зустрічі машиністів до зустрічі кондукторів останніх вагонів?

9. З протилежних берегів ставка одночасно відпливли назустріч один одному два плавці. Перший пливе зі швидкістю 40 м/хв, другий – 60 м/хв. Між плавцями з моменту їх відплиття курсує моторний човен – від першого плавця до другого і назад і т.д. Швидкість човна – 24 км/год. Яку відстань пройшов човен до зустрічі плавців, якщо відстань між берегами у цьому місці дорівнює 600 м?

10. Два хлопчики з однаковою швидкістю (80 км/год) вийшли назустріч один одному. Відстань між ними була 960 м. З одним хлопчиком був собака, який біг у 4 рази швидше, ніж ішов хлопчик. Собака бігав від одного хлопчика до другого, а потім назад. Скільки метрів пробіг собака, поки хлопчики йшли назустріч один одному?

11. Відстань між Луцьком і Житомиром 261 км. Одночасно з цих міст виїхали назустріч один одному два автобуси. Через 3 год вони зустрілися. З якою швидкістю їхав кожний автобус, якщо швидкість першого (з Луцька) на 4,6 км/год більша від швидкості другого?

12. Від причалу вниз по річці пустили пліт, який рухається зі швидкістю 4 км/год. Через три години за ним вийшов буксир. Його власна швидкість – 6 км/год. Через скільки годин буксир наздожене пліт?

13. Відстань між столичним містом і селом становить 588 км. Подорожній, який іде із села до міста, проходить цю відстань за 21 день, а другий подорожній, який іде з міста до села, проходить її за 28 днів. Обидва подорожні вийшли одночасно. На який день вони зустрінуться?

14. Сторона квадрата 20 см. У вершині М цього квадрата знаходяться дві мурашки. Вони одночасно почали рухатися у різних напрямках по межі квадрата. Одна повзе зі швидкістю 1 см/с, а друга у 2 рази швидше. Яка відстань буде між ними через 21 секунду?

15. Катеру розвіднику, який рухався в складі ескадри, дано завдання обстежити район моря на 120 км в напрямку руху ескадри. Швидкість ескадри – 36 км/год, а швидкість катера – 60 км/год. Через скільки годин катер повернеться до ескадри?

16. З двох пунктів, відстань між якими 70 км, одночасно виїхали назустріч один одному два мотоциклісти. Через який час відстань між ними буде 5 км, якщо швидкість першого – 28 км/год, а другого – 32 км/год. Розглянь всі можливі випадки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.