Завдання № 26.

1. Діти сиділи у дворі й розмовляли. Кожний з них по черзі сказав:
- Завтра п`ятниця.
- Післязавтра буде субота.
- Позавчора був понеділок.
- Сьогодні четвер.
- Учора була середа.
Тільки один помилився. Яке твердження хибне?

2. Олексій, Борис і Тимур знайшли у землі старовинну посудину. Розглядаючи дивовижну знахідку, кожен зробив два припущення: “Ця посудина грецька і виготовлена у п`ятому столітті”, - сказав Олексій. “Ця посудина фінікійська і виготовлена у третьому столітті”, - заперечив Борис. А Тимур констатував: “Ця посудина не грецька і виготовлена в четвертому столітті”. Вчитель історії сказав дітям, що кожен з них правий лише в одному з двох припущень. Де і в якому столітті було виготовлено посудину?

3. На Кольоровій вулиці в ряд стоять п’ять будинків: синій, червоний, жовтий, рожевий і зелений. Будинки пронумеровані від 1 до 5.
• Синій і жовтий будинки пронумеровані парними номерами.
• Червоний будинок знаходиться по сусідству тільки з синім будинком.
• Синій будинок межує з зеленим та червоним.
• Яким є колір будинку під номером 3?

4. Іван, Мирон, Сашко та Аким отримали оцінки 12, 12, 10 та 8. Сашко отримав оцінку вищу, ніж Іван, а Мирон отримав оцінку таку, як і Аким. Хто з хлопчиків отримав оцінку 8?

5. У класі 25 учнів. Три учні вчаться на «відмінно», семеро вчаться на «добре» і «відмінно». Десять учнів займаються спортом, вісім учнів займаються музикою. Які з тверджень правильні?
• 15 учнів класу не мають оцінки «відмінно».
• 15 учнів класу мають оцінку «задовільно».
• 18 учнів класу займаються музикою або спортом.
• Не менше 10 учнів класу займаються музикою або спортом.

6. Один володар, бажаючи випробувати двох мудреців сказав їм: “Перед вами 3 ковпаки. Один — чорний і два білих. Вам одягнуть по ковпаку. Мені цікаво знати, хто догадається першим, якого кольору у нього ковпак”. Після цього відвели мудреців в темну кімнату i там одягнули їм на голови по білому ковпаку. Потім привели їх назад. Довго вони дивились один на одного. Нарешті один з них вигукнув: “На мені білий ковпак!” Як розмірковував цей мудрець?

7. У Івана, Костянтина, Олега, Сашка та Миколи було 4 яблука та одна груша. Що було в кожного хлопчика, якщо у Костянтина та Олега були різні фрукти, а в Миколи й Костянтина – однакові?

8. Три дівчинки Іринка, Оксанка та Тетянка зібрали разом 7 горішків. Вони зібрали різну кількість горішків, і кожна з них знайшла принаймні один горіх. Іринка зібрала найменше горіхів, а Оксанка – найбільше. Скільки горішків зібрала Тетянка?

9. Сергійко підкидав гральний кубик чотири рази та кожного разу записував отримане число. Додавши всі ці числа, він отримав 21 очко. Яку найбільшу кількість разів могло випадати число 3?

10. «У моїй шафі є приблизно 100 книг», - сказав Сергійко і запропонував трьом друзям відгадати точну кількість книг. Аня припустила, що у шафі 100 книг, Володя – 98, а Тарас – 105 книг. Сергій сказав, що вказані друзями числа відрізняються від наявної кількості книг на 12, 7 і 5, не уточнюючи, в якому порядку вказані дані різниці. Скільки книг у Сергійка ?

11. Вчитель перевірив роботи трьох учнів - Олексієва, Василенка і Сергієнка, але не приніс у клас. Учням він сказав: "Один із вас отримав "3", другий - "4", а третій - "5". У Сергієнка не "5", у Василенка не "4", а в Олексієва, здається, "4". Коли принесли зошити, то виявилось, що вчитель тільки одному учневі сказав правильну оцінку, двом іншим - неправильну. Які оцінки отримали учні?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.