Чим більше людина хоче керувати (як їй здається) цим світом, тим більше вона входить з ним в протиріччя. Це і викликає так званий стрес – нервозність, роздратування, нездатність діяти спокійно і врівноважено, нервові зриви і т. д. І ми думаємо, що це звичайна картина, і  що так має бути.

А чи це так насправді? Може це лінь, пасивність, страх зробити крок,  нав’язаний стереотип поведінки? Може стрес потрібен і він є рушієм розвитку?  Але тоді треба перебороти ситуацію! Треба постаратися вивести себе з негативного стану і зробити зусилля!
Як це зробити?

Ви подумайте над таким питанням – “ми нащадки кого?”.  Того хто зміг впоратися з ситуацією або того хто не впорався?

Уявіть – печера, чоловік, кілька жінок, діти, багаття. Раптом в печеру ввалюється величезний і нахабний печерний ведмідь і голосно заявляє свої права на печеру і на людей в якості їжі! Що робить чоловік (варіанти: скаржитиметься, ховатися, тікати)? Думаю, що наш далекий предок взяв зброю і вбив ведмедя, м’ясо приготував, а шкуру подарував жінкам! Чому він наш предок? Та тому, що в того, кому стрес відняв сили  потомства не було, та й його самого теж! Ми нащадки тих, хто зумів вижити, хто діяв!

На стрес треба відповідати дією!

У наш час стреси не такі страшні, але організм реагує однаково, що, колись на ведмедя, що зараз на вимкнений інтернет!
Чи можна себе підготувати, навчитися протистояти, навчитися діяти? Так можливо!

Але бажання мало, треба займатися, практикувати спеціальні техніки, комплекси вправ, медитації.

У кількох словах про те, що відбувається при стресовій ситуації з нами. Ендокринна система виділяє гормони і в результаті біохімічної реакції ми отримуємо енергію. А нам залишається тільки вирішити, як діяти (тобто прийняти зважене рішення) .

Звичайно потрібні навики, тому і треба витратити де-яку кількість часу на тренування. Я не зможу в цій статті розповісти про будь-які повноцінні техніки, а скажу тільки про дві асани хатха-йоги і техніку зі східних оздоровчих систем. Це Супта-вірасана і сарвангасана (йога).

Супта-вірасана. Асана регулює роботу щитовидної і паращитовидної желёз. Слідом за цією асаною виконуємо Сарвангасану (“Берізку”). Але попереджаю – не займайтеся самі, знайдіть досвідченого тренера

Сарвангасана (“Берізка”). Увага тримаємо на попереку, на ділянці, де знаходяться нирки і наднирники (на Сході вважається, що нирки контролюють життєву енергію). Таким чином ми посилюємо енергію нирок і збільшуємо приплив життєвих сил.

Масаж нирок. Потерти долоні, поки вони не розігріються. Прикласти до області нирок і масажувати вгору вниз. Збільшуємо циркуляцію енергії через нирки і покращуємо їх

Ці вправи вирвані з контексту і є тільки прикладом. Практикувати треба повноцінно і у кваліфікованого інструктора! Не займайтесь самі! І перед тим, як почати заняття проконсультуйтеся у лікаря!

Успіху Вам, Андрій Бонь!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.