Що таке «самодостатність»?
Мається на увазі вміння (або, якщо бажаєте – мистецтво) на скільки це можливо, опанувати своє власне життя – це,

в першу чергу, самодисципліна і відповідальність перед собою;
інтерес до життя і до творчості; володіння собою в будь-яких умовах і ситуаціях;
вміння відновлювати своє здоров’я і енергетичний потенціал;
мати свою думку і не піддаватися «стадному почуттю»;
володіння прийомами самозахисту;
вчитися і розширювати свій світогляд і т.і.

Список можете прожодвжити самостійно.

З вищенаведеного випливає поняття «справжнього виживання» Так, безумовно, ми знаємо про виживання в пустелях і джунглях Амазонки. Це дуже пізнавальна і цікава розвага, але, більшою мірою, розвагою і лишається. Насправді, «виживання» в місті, в наших умовах, зберігаючи при цьому здоров’я і життєрадісність, любов до близьких і впевненість в собі, продовжуючи рухатись до своєї мети і заробляючи хороші гроші – ось справжне мистецтво і гідна мета в житті.

Зараз поговоримо про те, які методи і способи пропонує система YogacanFit Project.

В першу чергу, це «робота»з диханням. Сюди входять дихальні вправи (в традиції хатха-йоги – пранаяма) і медитативне дихання.
По-друге, працюємо з хребтом, потім, енергетичні практики, оздоровчі медитативні практики та масажі.

Починати потрібно з дихання тому, що нам необхідний позитивний настрій (наголос на букві «і»). Це є дуже важливий момент – без відповідного настрою, без бажання змінитися краще взагалі не братися за себе! Дихання змінює наш емоційний фон. Для наочності наведу приклад. Засмучена людина сутулиться, дихання її стає поверхневим, вона вся в емоціях і не здатна на адекватну реакцію. Але, якщо ця людина має волю, вона випрямляється і декілька раз глибоко вдихне. І тоді у неї з’являться сили і вона зможе впоратись зі своїм станом і з виниклими проблемами.

Дихальні вправи найкраще робити в русі («активна пранаяма»), використовуючи спеціальні техніки (різні «бандхи», дихання животом, утримувати увагу на диханні). Такий спосіб підсилює ефект від практики в кілька разів. В цьому і є істотна різниця між подібною практикою і фітнесом. Тобто, під час виконання вправ з обтяженням або займаючись фітнесом спортсмен, в основному, не тримає увагу на диханні – дихає поверхнево. Тренера показують тільки рух, не знаючи про важливість дихання, уваги і про « внутрішні» техніки. Тому такі слабкі результати.

Отже, результат (сила, фігура, енергійність, спритність, впевненість і т.п.) дає нам метод «активної пранаями», тобто дихання в русі з виконанням спеціальних «внутрішних» технік з хорошим навантаженням на м’язи. Це комплексні вправи (віньясани), які успішно практикуються в наших групах.

В процесі тренінгу крім активної фізичної частини иеобхідно включати і розслаблення з медитативним диханням. Існує декілька подібних практик (наприклад, суфійські енергетичні траєкторії). Суть її в тому, що умовно ми повинні продихати все наше за допомогою уваги і (що важливо) приємного відчуття. Це відчуття приходить після потужного тренування з диханням, навантаженням усіх груп м’язів і розтяжкою. Розслаблення, яке виникає в результаті подібної практики, прекрасно відновлює організм і наповнює тіло енергією.

Розслаблення, медитативні практики є частиною тренувального процесу і виключати їх не можна. Саме вони приносять справжній відпочинок нашому тілу і душі. Після заняття ми не повинні відчувати втому, у нас має бути підйом настрою і радісне відчуття оновлення! Тобто, не втома, а енергетична наповненість повинна бути в результаті занять. Головним показником правильності практики є поліпшення якості життя! Мається на увазі поліпшення відносин в сім’ї, з рідними та близькими людьми, відкриття нових можливостей і творчого потенциалу, поліпшення здоров’я і т. і. Але все це тільки для тих, хто зробив крок на зустріч самому собі!!!


З питань занять і підготовки інструкторів – тел. 067 528 3590  Андрій Юрійович Бонь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.