Впевненість у своїх силах, психологічна стійкість для дитини не менш важливі, ніж знання предмету під час складання ЗНО чи іспиту. Знання всіх аспектів проблем, які виникли в процесі навчання, дозволять репетитору у співпраці з батьками їх усунути. Саме це партнерство сильно допоможе знизити страх перед можливим провалом, особливо при складанні ЗНО.

Тому в цій статті хочу зробити акцент на тому, що не можна роби під час підготовки школяра до ЗНО, особливо безпосередньо перед самими складанням тестів. Існує цілий ряд помилок в спілкуванні з  дитиною батьків або репетитора в процесі підготовки до ЗНО. Найчастіше спостерігаються дорікання на адресу дитини. Не варто дорікати за  “огризання”, сперечання на ваші, навчені досвідом, “рекомендації”. Фраза “Я попереджала, що цим все закінчиться” не допоможе розв’язання проблеми. До всіх попередніх дорікань добавиться ще загроза провалити тест, а це може знівелювати навіть мінімальні досягнення та впевненість в позитивному результаті. Якщо образа на неслухняне чадо переповнює вас, то відкладіть цю мить “винагороди” за образи на потім. Запропонуйте дитині свою допомогу у вигляді підтримки чи поради. Особливо, якщо загроза не скласти тести реальна.

Ви може, звичайно, хвилюватись більше, ніж ваша дитина, але це не значить, що треба лити сльози, шкодувати себе і її. Для дитини в такі моменти важливо бачити батьківський спокій й впевненість в її здатності справитись з труднощами. Батьки основна опора і від них залежить заспокійливий ефект, який приведе до рівноваги дитини.

Не варто й “пресувати” дитину. Це може мати зворотний ефект, ефект певної затормошеності. Згадайте, як ви себе почуваєте в ситуації, коли хтось давить, примушує…

Також дуже обережно треба ставитися до обіцянок на зразок “Склади тести ЗНО на таку-то оцінку, то я куплю тобі…”. Заохочення за певні досягнення є звичним і нормальним, але вони мають правильно діяти на дитину. Скласти ЗНО важливо, але наслідки такої мотивації можуть відгукуватись в подальше навчання та життя вашої дитини. Остерігайтесь ризику вам не довіряти (попередній досвід може змусити не повірити вам), а ще гірше підштовхнути на обман заради отримання винагороди. Для дитини головною ціллю буде саме отримати цю винагороду, а не знання. При отриманні винагороди мотивація зразу пропаде, Можливо, при підготовці до наступних випробувань (властиве іспитам в школі) доведеться починати все з початку.

Скористайтеся можливістю отримати якісну послугу репетитора з математики. Підготовка до ЗНО:

Замовити послугу репетитора

Часто зустрічаються кардинально протилежні вимоги батьків (режим навчання) на час підготовки до складання ЗНО. Одні максимально завантажувати дитину, позбавляючи особистого часу, а інші навпаки старанно оберігають від “зайвих” навантажень. На ці крайності хочеться сказати, що навчання – нелегка праця. Без праці важко отримати результат, але й не варто свої власні мрії реалізовувати використовуючи вашу дитину, позбавляючи її дитинства… Час для відпочинку потрібен всім.

Для дитини важлива віра в себе і задоволення від визнання їхніх досягнень, навіть маленьких. На цьому треба акцентувати свої дії та розмови з дитиною при підготовці до складання ЗНО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.