Досить глянути на людину – і про неї ви можете зрозуміти дуже багато. Побачити, що з нею відбувається зараз. І все тому, що будь-яка думка, будь-яке занепокоєння негайно фіксується у певному місці тіла.

Наприклад, у людини, яка заклопотана де-якими проблемами, верхня частина спини зігнута під цим навантаженням. Виникає питання:  чи зникнуть проблеми, якщо ви спробуєте їх виправити?

Як говорить про наш стан наше тіло? Чому так відбувається? Який зв’язок ?

Тіло інертне. Воно дуже довго пам’ятає і зберігає усі переживання людини. Частина цих переживань – це родові програми, які передаються від роду до роду.

Наприклад, вся сім’я має сколіоз, і якщо в ранньому дитинстві програми, що відповідають за його виникнення, не міняються (батьки виховують дитину з тими ж установками, які отримали самі від своїх батьків і посилили особистим досвідом), то дитина, з великою вірогідністю, також страждатиме від сколіозу. Це не означає, що в неї обов’язково буде сколіоз, але це означає, що має схильність до формування викривлення хребта внаслідок роботи програм.

Є програми швидкі – не вивільнені емоції, які вас тривожать нетривалий час. Наприклад, прийшли на роботу і посварилися з керівництвом.

Швидкі програми легко відстежуються і, відповідно, їх можна швидше зняти.

Якщо завдання, проблема мучить вас впродовж довгого часу, блок в тілі може стати хронічним. Створюючи фон у вашому полі, такий блок притягує ситуації, аналогічні тій проблемі, через яку він виник. Подібне притягує подібне.

Тіло, вільне від хронічних блоків, – чудовий інструмент для будь-яких практик, оскільки воно набагато легше пропускає і проводить енергію, воно молодше, здоровіше.

Все, також, залежить від того, як працюють ваші думки, як працюють ваші почуття. Все взаємозв’язано.

Кожна частина тіла зберігає блоки, що відповідають за різні сфери життя і переживання. Сукупність блоків в різних частинах тіла і складає загальну картинку про конкретну людину. Кожна людина і його карта тіла суто індивідуальні і, відповідно, потрібно індивідуальний підхід. Наприклад:

– Ноги відповідають за шлях вперед, Стопа загорнута усередину, говорить про те, що людина закриває собі дорогу, не готова використати усі можливості, які їй надає життя. Загорнута ліва стопа перекриває особисте життя, права – соціальну сферу. Є, звичайно, виключення, але вкрай рідко. Якщо людина сильно клигає, то або вона надмірно відкривається, все усім розповідає, або дуже закрита.

– Якщо при сидінні ноги широко розставлені – це відкритіша життєва позиція (в основному сексуальна позиція), пах згорнутий – закрита позиція. Якщо жінка стискає коліна і верхню частину ноги (часто таке зустрічається), це говорить про сексуальну скутість, скута або занадто строгому вихованні.

– Тазостегновий суглоб пов’язаний з сексуальною сферою.

– Руки – в першу чергу, комунікабельність. Кисті руки – дуже багато значень, але по них відразу можна проглянути м’якість людини, жорсткість людини, по певних рухах можна визначити, наскільки людина жадібна, наскільки він щедрий:
Якщо зробити такий рух, немов щось береш попереду себе, повертаючи кисть, простягаєш руку і відводиш назад, то по різкості цього руху, по тому, як стискаються пальці, як людина відводить руку (конкретно до себе, або скидає на півдорозі, або відводить убік), відразу зрозуміло, хто свого не упустить. Є люди, які, роблячи цей рух, навіть не затискають пальці : ніби бере, а ніби і не бере. А ти береш – так береш, якщо вже дають, береш і біжиш. Навіть на таких елементарних прикладах можна відстежити основні властивості характеру.

– Плечі показують вантаж – саме емоційний вантаж проблем. Тому що буває у людини дуже багато завдань, Але, якщо вона до цього легко відноситься, то в такому разі з плечима буде все гаразд. А буває проблема з нігтик, а людина її до рівня слона ростить – ось тоді плечі будуть завантажені. Це міра емоційно завантаженості від того, що відбувається в житті.

– Шия має багато аспектів – життєвий шлях, сила і так далі.

Через зміну позиції тіла, через відстежування своїх рухів можна змінювати стани. За допомогою рухів можна швидко змінити настрій. Роблячи певні рухи, можна настроїти себе на те, що тобі потрібно.

Наприклад, тобі необхідно йти на якийсь фуршет. На фуршеті один бігатиме по залу, з усіма спілкуватиметься, а другий – стоятиме в кутку і чекати, що до нього підійдуть. Якщо тобі більше властиво стояти в кутку, а треба з усіма поспілкуватися, то можна за допомогою фізичних вправ за 15 хвилин вивести себе в стан, коли ти бігатимеш по залу:
Коли людині некомфортно спілкуватися, вона притискає руки до тулуба, підводить плечі, приймає закриті пози. Вона автоматично затискає верхню частину тіла, притискає руки до тулуба. Одним з рухів, спрямованим на вивільнення цієї зони, є елементарний млин в розслабленому стані, млин з підстрибуванням, просто стрибки на місці з підняттям рук.

За допомогою тривалішого зайняття можна прибрати будь-який синдром – блок з тіла знімається поступово. Але для цього потрібні намір і дія, як завжди. Коли блок знімається, людину може навіть трусити; вона робить якусь нескладну вправу, а в неї відчуття, що вагон розвантажує.

Може бути важко, та зате, коли блок знімається повністю людинаі починає одні і ті ж речі сприймати по-іншому, міняється відношення. А коли міняється відношення – притягуються інші ситуації.


Загалом, люди звикли працювати з думками, але суть в тому, що в тілі набагато довше зберігається пам’ять. Тіло робить фон. І тільки тоді коли тіло не створює негативний фон, а думки і почуття формують бажане, ви притягуватимете хороші ситуації в житті.

Якщо людина почуває себе багатою, а її тіло не робить фон “програми бідності”,  то в неї завжди будуть гроші. Чому стає менше грошей? Від страху, від невпевненості в собі.  А як позбавлятися від страху, від невпевненості в собі? Займатися тілом. Потрібно апріорі бути щасливим і відчувати повноту і радість життя – і тоді притягуватиметься те, чого вам бракує. Відповідно, тіло має бути вільним для сприйняття всього того, що до вас йде.

Займайся собою, будьте молодий, здоровими – і тоді все буде, у тому числі і гроші.

Є люди, які активні до кінця своїх днів, але є люди, які в ранньому віці вже лежать на дивані, читаючи газети говорять про життя. Це вибір людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.