Розв’язання математичних та логічних завдань вимагає розумових зусиль і викликає значні складності у дітей. Тому дуже часто виникає питання як в учнів, так і у батьків стосовно вивчення математики: “Навіщо “мучити” дитину, якщо її життя не буде пов’язане з математикою?». Часто не лише батьки, але й викладачі не можуть пояснити чому варто викладати математику у школі. Наведу декілька аргументів на користь вивчення математики в школі.

Математика загартовує характер.
При розв’язанні математичних і логічних завдань не обійтись без уважності, наполегливості, відповідальності, точності та зібраності. Чим більше дитина тренує ці навички, тим краще дитина справлятиметься у вирішенні не тільки навчальних завдань, але й різних життєвих проблем.

Заняття математикою тренують пам’ять.
Вчені вивчили процес розв’язання людиною математичних завдань і помітили, що люди використовують для цих цілей доведену до автоматизму навичку діставати з пам’яті вже наявні там відповіді. І ця звичка осмислення і запам’ятовування інформації, формується саме під час виконання школярами математичних вправ.

Математика допомагає досягати успіху в гуманітарних науках.
Математичні здібності – це фундамент для того, щоб дитина не тільки добре розуміла математику, але й успішно засвоювала інші шкільні дисципліни. Математика тісно пов’язана з фізикою, геологією, хімією, географією, кресленням, біологією, інформатикою. Розв’язати математичну задачу неможливо, якщо, прочитавши умову завдання, чітко не зрозуміти зміст. Розвиває увагу і навичку заглиблюватися в зміст прочитаного. Крім того багато аналітичних висновків в гуманітарних науках спираються саме на математичні моделі.

Математика – цариця наук!

Математика розвиває мислення.
Як розвивати мислення, як прокачати свій мозок? Якщо тіло можна тренувати, займаючись спортом, то кращого тренажера, як регулярні заняття математикою не знайти. Математика розвиває інтелект та закладає навички ефективного і швидкого навчання чому завгодно, розширює кругозір.

Розвиває навички вирішення побутових завдань.
Дитина вчиться міркувати, вибудовувати логічні послідовності, продумувати алгоритми, поєднувати відразу декількома поняттями. Завдяки таким навичкам людина не видумує, а оперує лише точними термінами і не просто механічно запам’ятовує інформацію, а оцінює їх, аналізує та розмірковує, щоб зрозуміти і засвоїти новий матеріал, чи новий життєвий досвід.

Скористайтеся можливістю отримати якісну послугу репетитора з математики:

Замовити послугу репетитора

Математика впливає на успішність кар’єри.
Поряд з перспективністю вивчення іноземних мов є великий попит на спеціалістів, що розуміються в певних технологіях, вміють абстрагуватися і мають здібності до вирішення нестандартних завдань. Звичайно складно обійтися без цих вмінь тим, хто хоче працювати у сфері IT. Заняття математикою надають впевненість в собі, адже успіхи в ній вимагають завзятості в бажанні розв’язати найскладніші, іноді, на перший погляд, нерозв’язні завдання.

Розв’язання математичних завдань виробляє психологічну стійкість.
Розв’язання математичних завдань допомагає покращити емоційний стан. Американські вчені зуміли довести, що завдяки цьому заняттю можна позбавитись від тривоги, воно допомагає контролювати емоції та попереджає стрес. І загалом вирішення складних завдань дозволяє відчути радість перемоги, насолоду від своєї роботи…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.