Практичний метод ростановок оснований на системно-феменологічному підході Берта Хеллінгера – спеціаліста в області психотерапії. Цей метод отримує все більшу популярність не тільки серед пихотерапевтів та психологів, але й серед оргконсультантів та коучів.

Основа підходу – увага до всієї системи, частиною якої являється конкретний індивід. Адже кожен з нас включений в поле якоїсь великої системи. Це сім’я, в якій ми виросли, організація чи фірма, в якій працюємо чи створили, країна, в якій живемо. І кожен з нас має вплив на цю систему, так само, як і вона на нас. Цей вплив часто лежить за межами усвідомлених знань.

В межах системно-феноменологічного підходу сформовані певні закони та закономірності, порушення яких і приводять до тих чи інших негативних проявів чи проблем. А завдання Методу розстановок – виявити такі системні відхилення для того, щоб надалі зробити потрібні зміни.

В методі клієнт, виходячи зі свого внутрішнього бачення проблеми, вибирає замісників на ролі основних учасників чи елементів проблемної ситуації. Потім розставляє їх на певних місцях по відношенню один до одного, і спостерігає за своєю проблемною ситуацією зі сторони. Далі починають проявлятись відносини й взаємні зв’язки, закладені в цій ситуації. Завдання замісників бути уважними до почуттів, які починають проявлятись і озвучувати їх. Замісники точно відчувають і відтворюють взаємні відносини в цій ситуації, навіть інколи передають фрази реальних учасників.

Завдання ведучого розстановщика з мінімальним втручанням в процес, виявити динаміки, які демонструють порушення законів функціонування системи й знайти спосіб відновити правильні порядки. Це дозволить запустити процес змін потрібний для хорошого рішення як для клієнта, так і для системи в цілому.

Навіть спостереження за процесом має відгук в душах глядачів. Участь в розстановці дає неочікуваний досвід і результат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.