Метафорична ділова гра – це варіант ділової гри, побудований на базі метафори, щоб показувати реальний бізнес-процес. Метафора – перенесення властивостей одного предмета чи явища на інший, на підставі ознаки, спільного або подібного для обох.

Метафорична гра, використана в тренінгу, дозволяє учасникам в умовному, вигаданому просторі:

· Сфокусуватися на головних, основоположних моментах досліджуваного процесу.

· Споглядати свою діяльність «з іншої площини», знайти неочевидні, нестандартні розв’язання проблем, які при звичайному підході здавалися нерозв’язними:

Гра є ідеальною моделлю для розвитку креативного мислення. Ігрову реальність можна задати таким чином, щоб звичні алгоритми й стереотипи не спрацьовували, і тоді для вирішення поставлених завдань учасникам доведеться ламати бар’єри й ставати креативними.

· Моделювати грою необхідний процес, що підвищує мотивацію і залученість учасників до нього.

Вигадана реальність є для учасників своєрідним стрес-фактором. З одного боку, можуть не спрацьовувати звичні послідовності дій. З іншого боку, є багато нової інформації. нових правил і залежностей, які потрібно за короткий час засвоїти, навчитися враховувати й використовувати у своїй діяльності. Це дає можливість учасникам побачити, наскільки успішно вони можуть працювати в умовах мінливої ​​ситуації.

· Підвищити ефективність і взаємодії учасників один з одним:

Можливість для співробітників «попрацювати» на різних ділянках бізнес-процесу, відчути й зрозуміти завдання і проблеми інших підрозділів компанії, відчути взаємозв’язок між відділами та більш адекватно оцінити внесок кожного структурного елементу компанії в досягнення загального результату.

· Змінити установки (відносини учасників тренінгу до певної проблеми).

· Розробляти, прояснювати й доносити до співробітників стратегії компанії.

· Відносини учасників у прийнятті рішень співробітниками:

У разі відсутності готових рішень і технологій формат гри переводить фокус уваги учасників з фіксування перешкод і складнощів на самостійний пошук нових можливостей, нестандартних і оригінальних рішень.

· Учасникам заряджатися енергією один від одного, їх залученість в процес навчання стимулюватиметься нестандартною ігровою реальністю з несподіваними сюжетними лініями. Чудовий інструмент прискорення групової динаміки.

 

Схема проведення метафоричної гри така:
– Введення в гру
– Поділ на групи
– «Занурення» в гру
– Вивчення ситуації
– Ігровий процес
– Підбиття підсумків

Ця схема дає можливість тренеру аналізувати кожен етап процесу і виявляти (по кожному учаснику) такі компетенції як здатність до навчання, робота в невизначених ситуаціях, стресостійкість. А згодом врахувати дану інформацію при формуванні програми навчання і розвитку співробітників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.