Гештальт-коучинг - це новий напрямок коучингу, в якому використовуються методи гештальт-терапії.
Часто виникають питання, як зробити правильний вибір в житті, як досягти того, чого хочеться, але не всі люди хочуть глибоко вникати в психологічні проблеми. Саме для таких людей підходить гештальт-коучинг, так як коучинг найбільш близький до гештальт-підходу. Гештальт-коучинг - це напрямок, що  являє собою поєднання гештальт-терапії та коучингу. З коучингу використовується аналіз ресурсів, мотивація, чітка постановка мети, розробка плану дій, що веде до досягнення результату і контроль виконання, а з гештальт-терапії - виявлення різноманітних психологічних проблем, блоків чи травм минулого.
Гештальт-коучинг

У порівнянні зі звичайним коучингом цей метод має ряд переваг.

Звичайний коучинг спрямований на постійні дії, пошук ресурсів та мотивації, ставить за мету пошуку  наявних сильних особистісних якостей. А при гештальт-коучингу використовується підхід «тут і зараз», коли людина зупиняється, щоб осмислити проблему, подивитися на неї з різних сторін, вивчити більш детально, проаналізувати ще з точки зору свого психологічного стану та свого емоційного відношення до поставлених цілей чи перепон до них. Крім цього, виявлені слабкі сторони ніколи не вважаються недоліками.  

Що відрізняє коучинг і гештальт-коучинга?

Гештальт-коучинг проводить психотерапевт, який володіє методикою гештальта і коучинга, а коучинг може проводити фахівець, працюючий з персоналом, менеджерами, і володіючий методикою коучинга.

Коучинг працює з майбутнім для того, щоб кліент бачив перспективи руху до поставленої цілі, а гештальт-терапія працює зі станом «тут і зараз», як відображенням того, що взагалі відбувається з людиною, що заважає або навпаки допомагає в досягненні цілі.

. Гештальт-коучинг працює не тільки з цілями, але й з почуттями клієнта.

Гештальт-коучинг це систематизована методика, ціленаправлена не тільки на перспективу, але ще й працює з тими фігурами, які виникають безпосередньо під час зустрічі. Людина призупиняється, щоб осмислити проблему, подивитись на неї з різних боків і більш детально проаналізувати.

Що ви отримаєте від коучингу?

   З коучем людина реально може зрозуміти, чого ж вона дійсно хоче і як цього досягти.

Саме обговорення можливостей змін, можливість побачити не тільки те, що очевидно, а вирішити внутрішні протиріччя, проаналізувати свої ресурси і адекватно віднестись до своіх цілей і бажань, співставляючи бажане і дійсне. Це дасть можливіть прописати новий план, нові шляхи по досягненню цілі.

Вивчаючи повторювані події в минулому клієнта, виявляється його звична модель поведінки. Тому приходить розуміння, які переконання та установки заважають досягати результату. Це дуже допомагає клієнту в подальшому в різних ситуаціях робити усвідомлений вибір, а не реагувати інстинктивно, виходячи з минулого досвіду.