У кожного в житті трапляються ситуації, коли щось не виходить або з’являються більш важливі справи або проблеми, і тоді ми відкладаємо незавершену справу на потім. Так утворюється за певний період життя значна кількість важливих і не дуже справ. Те ж саме відбувається з нашими емоціями. Згодом у нас накопичується образа, злість на когось, невисловлені слова, знедолена любов і інше. Ми відволікаємося від непотрібних емоцій: веселимося, багато працюємо або ще гірше заперечуємо емоцію. Якщо уявити, що ці емоції заховати в спеціальну шафу, як ми ховаємо непотрібні старі речі, то все одно проходячи повз цієї «шафи» згадуємо і переживаємо все знову і знову.

А що робити, якщо він заповнений настільки, що немає вже місця? Тоді дуже велика ймовірність, що людина виявиться в стані апатії або ще гірше з’являться хвороби й психічні розлади. З речами простіше: беремо, переглядаємо і викидаємо (рідко хто-небудь очищає шафу повністю). Емоцію не можна взяти й викинути.

Як очистити шафу, захаращену старими й не до кінця прожитими емоціями. Спосіб тільки один: так чи інакше всі ситуації завершуються емоціями, тому важливо знову пережити її тим чи іншим способом.

Сором руйнує людину, хоча це найпоширеніша емоція, яку відчуває людина. Кожна людина підсвідомо не хоче говорити про сором, хоча тільки людям, які не вміють співчувати, не буває соромно. Але, якщо сором будемо ховати в шафі, він буде постійно контролювати наше життя, заважаючи в досягненні наших цілей. Якщо почуття провини може мотивувати людину (намагаючись виправити ситуацію або змінити свою поведінку), то сором руйнує людину, якщо його ховати.

Старі образи не дають помиритися з коханою людиною або створити нову сім’ю, а буває ще гірше, коли стара образа призводить до вбивства. Якщо ситуації з образою так і залишити, то рано чи пізно вона буде спливати. І у вас чомусь раптом буде «настрій не дуже …». Але, якщо, наприклад, поговорити й виговоритися, то станеться розрядка. Результат може бути різним, але емоція буде завершеною і не буде заважати вам жити. Не дарма кажуть: “поплач, легше буде”. Коли, наприклад, сумно або прикро, то ти тільки усвідомлюєш це. І отримати полегшення можна проживаючи цю емоцію, наприклад, через сльозу.

Завершена емоція не попадає у шафу або навпаки вже викидається з нього. Ось чому важливо вирішити Свої не прожиті до кінця ситуації. Інакше вони змусять звертати на себе увагу, відкриваючи шафу (різні ситуації, які змушують згадати), чим будуть відволікати вас від своїх цілей і бажань. А коли “зашлакованість” зашкалює, то місця для повноцінного щастя в житті стає дуже мало. Звичайно, заново прожити, відчути ці не завершені ситуації буває і важко, і «боляче». Дуже рідко лікування буває приємним, але для свого щастя варто зробити певну терапію.

Саме незавершені емоції є тими блоками, які заважають потоку енергії грошей і любові рухатися в вашу сторону і несуть загрозу для здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.